Suvemõtted

Vahepeal on minu loovteraapia kodulehel ja FBs olnud kaunikesti vaikne. Fookus on olnud suuresti tööl ja õppimisel. Kevadel osalesin kahel lühemal koolitusel ja juunis sai läbi peaaegu aasta kestnud Avatud Dialoogi koolitus.

Esimene kevadine koolitus, kus osalesin, oli Helen Tartes-Babkina „Traumatöö laste ja noortega kunstiteraapias“. Kõige väärtuslikum, mida sealt endaga kaasa võtsin, on lootus. Lootus, et iga inimese puhul, igas juhtumis, töös … on lootust.

Teine koolitus oli Mari Saari lahenduskeskse lühiteraapia koolitus Diabeedikooli naiskonnale. Hästi tore oli kohtuda Mari endaga. Lahenduskeskne lühiteraapia on tuttav ülikooli kunstiteraapia õpingutest ja saan aru, et Mari jagab ka palju kunstiteraapia põhimõtteid ja tarkusi. Kogesin mitmes kohas samal lainel olemist, hästi sümpaatne. Sellelt koolitusel panin endale kõrva taha kindlasti ka enesehoiu teema, kust lähevad terapeudi enda piirid ja kuidas neid tundlikult hoida.

Avatud Dialoogi koolitus on olnud kõige pikem ja põhjalikum, alustasime 2021 juulis. Lisaks koolitusnädalatele ja iseseisvale õppimisele läbisime ka praktika perekondade ja võrgustikega. ADs näen ma väga suurt potentsiaali laste, või kui kasutada AD sõnavara, siis mure keskmes oleva inimese toetamiseks. Mõnes mõttes toetub see põhimõttele, et lapse kasvatamiseks on tarvis „kogu küla“, õigemini saame rakendada kogu küla ehk võrgustikku lapse ümber. Selles on väga suur lisaväärtus üks-ühele individuaalsele tööle, minu meelest. AD puhul on sümpaatsed mitmed aspektid ja selles ei ole iseenesest midagi väga uut ja väga keerulist, pigem lihtsuses peituv võlu ja inimlikkus, haavatavus, läbipaistvus, ausus. Paljud minu jaoks nii inimese kui terapeudina sümpaatsed mõtted on ADs täiesti konkreetsed tööriistad (nt aeglane tempo, pausid).
AD tehakse praktikutena kahe- või kolmekesi ja see on väga toetav. Sellegipoolest on võimalik AD põhimõtteid ja mõtteviisi rakendada ka terapeuditöös üksinda. See pigem on olnud suuremat sorti kasvamine inimesena ja ainult iseendana saan ma ka oma tööd teha.
Avatud Dialoogi kohta on olemas ka tutvustav video: https://www.youtube.com/watch?v=vdXjv5qDekg.

See poolaasta on olnud pigem kiire nagu karussell ja olen sel teadlikult aeglaselt hoogu maha võtnud, et maandumine oleks võimalikult pehme ja tervislik. Täitsa mõnus. Natuke aega olen olnud juba puhkuse lainel ja täitsa pikalt olen veel. Plaanin sel suvel täitsa mitte midagi teha, tekitada ruumi erineval moel, inspiratsiooni leida ja koguda nii inimeste kui ka kogemuste näol.
Suvesse mahuvad kindlasti ka mõned tööpäevad. Juulis osalen traditsiooniliselt Diabeedikooli suvelaagris ja teen ka mõned kunstiteraapia päevad Tartus (aga miks mitte ka mujal Eestis, sest olen üsna liikuv). Varasematest suvedest on mulle meeldima hakanud selline pööratud töönädalal süsteem, et 1-2 päeva töötan ja ülejäänud nädala puhkan. Väga mõnus. Nii et kui tunned, et just suvel oleks mõnus natuke kunstiteraapia abil aega iseendale võtta, siis tule ise või tule koos lapsega või paku seda võimalust lapsele. 
Tartus võtan individuaalselt vastu 4.; 11; 25. juulil ja 1.; 8. ja 22. augustil. 

Huvi korral kirjuta mulle mariliis.tahepold@gmail.com.

Mõnusat suvist logelemist!
Mariliis


Eelmine
Pühapäevased kunstiharjutused sabale, vol 3
Järgmine
Pühapäevased kunstiharjutused sabale, vol 4

Lisa kommentaar

Email again: