Minu jaoks on see eelkõige väga praktiline viis endaga tegeleda. See on natuke nagu tervisesport - keha eest tuleb ju hoolt kanda. Vaimse tervise eest samamoodi.

Seepärast võrdlengi vahel kunstivahendeid spordiinstrumentaariumiga. Näiteks savi võib olla nagu hantel - treenid enda jaoks täpselt parajas mahus ja parajate raskustega ja muskel (aju) muudkui areneb. Saviga ei juhtu, muide, mitte midagi, savi kannatab kõik välja. Ka kõige raskemad tunded ja teemad. Pintsel võib olla justkui kummilint või Sinu enda painduvus (miks mitte ka paindlikkus) - valid aga oma lemmikvärvi ja venitad-painutad lõuendil endale vajalikus suunas.
Kunsti võib teha ka lihtsalt toreduse pärast, ka see mõjub meelierutavalt, vaimuvirgutavalt, maandavalt ja inspireerivalt.
Kunstiteraapia erinevad vahendid, materjalid ja harjutused moodustavad kokku justkui vaimse tervise treeningu. See toetab aju plastilisust, "liiklust" aju erinevate osade vahel, uute sünapsite ja radade tekkimist. Aju plastilisus omakorda aitab paremini kohaneda erinevate olukordade ja muutustega. See toetab vastupidavuse, säilenõtkuse ja visaduse (resilience) ning edenemismõttelaadi (growth mindset) avaldumist ja arengut.

Kunstiteraapia “töötab” erinevatel tasanditel. Kunstiteraapiaprotsess viib meid muuhulgas ka meelte ja keha tasandile – sa oled kaasatud läbi meelte või keha (läbi liigutuste/liikumise, märkamise). See omakorda aitab iseendaga hea kontakti saada, olla endast teadlikum, vabastada energiat või kogunenud pingeid või panna energia liikuma. Kunstitööd saab teha ja kogeda ka läbi tajude ja emotsioonide tasandi. Kunstiteraapia protsessi käigus saad oma sisemaailma välist peegeldust ehk kunstitööd eemalt vaadata ning uurida iseendalt, mida ma siin näen või tajun. Kust lähevad minu piirid? Mida ma vajan? Mis mind toetab? Mis on minu jaoks hea? Jne. Võib olla üsna kergendav panna oma tunne kunstitöösse ja see tunne ära tunda, anda talle nimi ja tähendus ehk hoida fookus kognitiivsel-sümbolistlikul tasandil. Leida probleemidele lahendusi, arendada endas probleemilahendusoskusi, luua seoseid, mõelda asju enda jaoks läbi. Protsessi käigus võib leida ka tähendusi, tegeleda oma mälestustega ning leida oma tugevusi ja ressursse.

Tähendusi ja taipamisi kunstitegevusest leiab igaüks. Terapeut saab selles protsessis olla saatja ning ulatada nähtamatu redeli, midamööda igaüks omal rajal edasi liigub.