Loovterapeut Mariliis - kes ma olen?

Olen lõpetanud Tallinna Ülikooli magistriõppe programmi kunstiteraapiate erialal.
Tulenevalt suuresti oma tööst
Haldjaperes on minu lemmik-sihtrühmaks kahtlemata väikelapsed. Haldjapere loovustundides pöörame me tegevuste ülesehitusel ja väljamõtlemisel palju tähelepanu lapse arengulistele vajadustele. Aja jooksul on mu haare laienenud ja klientide hulgas on ka suuremaid lapsi - töötan loovterapeudina ELDÜs.

Mu teiseks loovteraapia alaseks kireks on saanud grupitöö täiskasvanutega.
Oma töös toetun kõige enam arengulisele kunstiteraapiale, lisaks on mulle hingelähedane ETC (ekspressiivsete teraapiate kontiinum) ning lahenduskeskne tööviis.

Kuidas ma loovteraapiast mõtlen?

Minu jaoks on loovteraapia eelkõige väga praktiline viis endaga tegeleda. See on natuke nagu tervisesport - keha eest tuleb ju hoolt kanda. Vaimse tervise eest samamoodi.

Seepärast võrdlengi vahel kunstivahendeid spordiinstrumentaariumiga. Näiteks savi võib olla nagu hantel - treenid enda jaoks täpselt parajas mahus ja parajate raskustega ja muskel (aju) muudkui kasvab. Saviga ei juhtu, muide, mitte midagi, savi kannatab kõik välja. Ka kõige raskemad tunded ja teemad.
Pintsel võib olla justkui kummilint või Sinu enda painduvus - valid aga oma lemmikvärvi ja venitad-painutad lõuendil endale vajalikus suunas.
Kunsti võib teha ka lihtsalt toreduse pärast, ka see mõjub meelierutavalt, vaimuvirgutavalt, maandavalt ja inspireerivalt.
Kunstiteraapia erinevad vahendid, materjalid ja harjutused moodustavad kokku justkui vaimse tervise treeningu. See toetab aju plastilisust, "liiklust" aju erinevate osade vahel, uute sünapsite ja radade tekkimist. Aju plastilisus omakorda aitab paremini kohaneda erinevate olukordade ja muutustega.  See toetab vastupidavuse ja visaduse (resilience) ning edenemismõttelaadi (
growth mindset) tekkimist ja kasvu. Tähendusi ja taipamisi kunstitegevusest leiab igaüks. Terapeut saab selles protsessis olla saatja ja küsimuste esitaja ja ulatada nähtamatu redeli, midamööda igaüks omal rajal edasi areneb.

Allpool on mõned pildinäited sellest, kuidas mind teised on kujutanud.