Alustavast minikursusest

Homme alustan taas ühe kursusega kunstiteraapiahõnguliste pühapäevaõhtute sarjast. Seekordne on minikursus, mis koosneb neljast kohtumisest. 
Nagu juba traditsiooniks on saanud, siis suvisel ajal nihkuvad pühapäevased kohtumised esmaspäevade peale. Nii jääb nädalavahetuseks ka mõnusalt aega pikalt maal, metsas või mõnes kolmandas mõnusas kohas olla. Sel korral ei ole kohtumised üles ehitatud teemade järgi, vaid harjutuste ja tehnikate põhiselt.  Teemad on kõigil endal kaasas ja vastavalt oma vajadustele ja harjutuse võimalustele, saab igaüks enda teemadega tegeleda. Kui teemat ka pole, siis on võimalik lihtsalt ennast jälgida ja märgata, mis kehas toimub ning millised teemad nö üles kerkivad. Nagu ikka on  kursuse juures üheks töövahendiks ka isiklik protsessipäevik, mis aitab oma teemasid enda jaoks põhjalikumalt läbi töötada. 

Et mu selle aasta üks eesmärke on "kolida" peast rohkem kehasse, siis on ka kursus sellest inspireeritud.  Läbi liikumise, käelise ja kunstilise tegevuse vaatame enda sisse ja ennast kõrvalt, keskendudes oma tugevuste ja ressursside leidmisele, hetke  ja iseenda märkamisele. Kunstitöö annab hea võimaluse teemadele vaadata värske pilguga, astuda korraks kõrvale ja vaadata asju eemalt. 
Kehaline kogemus omakorda võimaldab tulla mõttetasandilt meelte ja keha tasandile, mis annab võimaluse luua iseendaga parem kontakt, kogeda, tunnetada, vaadata asju uue nurga alt. 

Osalejatel on soovitav selga panna mugavad riided, mille puhul pole vaja karta liigselt, kui need veidi määrduvad. Samuti on hea, kui riided on mugavad ja võimaldavad liikuda, olla püsti, kükkis, istuli, tegutseda põrandal või seina peal. 

Kohtumised toimuvad Haldjapere Stuudios kolmel esmaspäeval (31/05; 7/06 ja 14/06) ning ühel pühapäeval (20/06) kl 18-20. 
Kohapeal on kindlasti kõik vahendid ja materjalid, kannudeviisi teed ja mõnusaid kunstitehnikaid ja harjutusi. Varasem kogemus ei ole oluline. 

Kui Sul tekkis huvi kampa lüüa, siis registreeru siin: https://mariliistahepold.ee/hetkel-toimumas/registreeru.

Kohtumisteni!

ML
Eelmine
Uus minikursus
Järgmine
Blogi läheb suvepuhkusele!

Lisa kommentaar

Email again: