Pühapäevased kunstiharjutused sabale, vol 7

MEELED ja kunstitöö.
Seekordne harjutus uurib läbi viie meele, mida meile läbi meelte kogeda meeldib ja naudingut, rahulolu pakub. Meeli on rohkem, sel korral on fookuses haistmis-, nägemis-, maitsmis-, kuulmis ja puutemeel.

Vaja läheb:

  • suurt paberit (A1 on hea)
  • õlipastelle, värve, kollaažimaterjali

Kujuta paberile, mida sulle meeldib kuulda/kuulata, näha, maitsta, puudutada ja millist lõhna tunda. 

Võimalusel proovi oma kunstitöös ühendada/seostada/omavahel siduda erinevad tajud ja tunded, mida läbi erinevate meelte koged.

Meeled aitavad meil töödelda infot välismaailmast. Meelte kaudu kogetu teadvustamine toetab iseendast teadlikumaks saamist ja hetkes olemist.

Kunstitöö aitab välja tuua kontakti saada positiivsete tajude ja mälestustega. Kõike, mis pakub naudingut ja tekitab heaolu, saab vaadelda kui ressurssi.
Ehk et mõni teinekord, kui tunne ei ole nii tugev, võib seda, mis sind toetab ja mis sinu jaoks töötab, ise ja teadlikult endale pakkuda. 
Näiteks, võib-olla kujutad kunstitöös ühendavaks lüliks midagi, mis Sind rahustab. Mis heli/hääl/tekst/kuulamine see olla võiks, mis sedasi mõjub? Kuidas sa saaksid seda endale võimaldada? Milline lõhn mõjub rahustavalt? Jne. Või mis Sind rõõmustab toob naeru näole?

Mõnusat avastamist!

Inspiratsiooniallikas: Elitsa Velikova "Art Therapy Cards for Children".

Eelmine
Pühapäevased kunstiharjutused sabale, vol 6
Järgmine
Pühapäevased kunstiharjutused sabale, vol 8

Lisa kommentaar

Email again: