Pühapäevased kunstiharjutused sabale, vol 8

Ikka need MEELED!

Kevad on käes ja kõik (t)ärkab uuesti. Ennastki on hea äratada, eksju, eriti kui keskkond toetab. 
Sel korral pakun välja avastamise-mängu, see on nagu aardejaht :). Mängu mõte on uurida erinevaid asju taas läbi meelte. Avasta tärkavat kevadet läbi meelte. Võib-olla on see mõni, Sinu jaoks, juba rutiinne tegevus või rada, aga tee seda seekord natuke teistmoodi. 
Vaata ümbritsevat sellise pilguga, nagu näeksid/kuuleksid/maitseksid/puudutasid/kogeksid.... seda esimest korda elus. Keskendu sellele kogemusele vähemalt 30-ks sekundiks, et see meelde jääks ja su päeva värskust tooks. Vali nt igaks päevaks 1-2 asja, mida värske pilguga vaadata ja vahepeal miksi ja vaheta neid asju, et ei tekiks rutiini. 

Teinekord võib seda teha ka oma koduses või töises keskkonnas. Meil on enamasti mingid asjad, mida me enda ümber hoiame ja sätime, et need pakuksid meie meeltele midagi toetavat. Nt mõni pilt või maal seinal, just eriti lemmik lõhnaküünal või meeldiv toit, mis kindlasti turgutab. Vahel võib seda turvalist rutiini mängu mõttes natuke ümber korraldada: sättida tuba  ümber, vahetada lõhn välja, minna tööle teist teed pidi või koguda samme uues linnaosas või teisel metsarajal. 

Kui juba õue minna, siis on pakkuda veel üks väike harjutus:

1.       Mine loodusesse, mõnda oma lemmikkohta. Kasuta loodusest leitud materjale (kivid, liiv, käbid, lehed, oksad….) ja tee neist kunstitöö.
või
2.       Leia eriline viis jagada ilu mõne erilise inimesega oma elus.

Mida sa oma kehas märkasid, kui sukeldusid sensoorset kogemust pakkuvasse tegevusse?

Mõnusat (t)ärkamist!

Inspiratsiooniallikas:  L. Hinz (2019). Beyond Self-Care for Helping Professionals: The Expressive Therapies Continuum and the Life Enrichment Model.

Eelmine
Pühapäevased kunstiharjutused sabale, vol 7
Järgmine
Pühapäevased kunstiharjutused sabale, vol 9

Lisa kommentaar

Email again: