Pühapäevased kunstiharjutused sabale, vol 5

Et on kuu viimane päev, siis on hea hetk teha uueks kuuks plaane ja seada eesmärke. Üks tore võimalus selleks on kollaažitehnika


Alusta ikka paberist ja pliiatsist ja pane oma mõtted-soovid kirja. Eesmärkide seadmisele on erinevaid lähenemisi. Kasuta sellist, mis Sulle sobivaim on. Näitena käin välja mõned ideed, millele keskenduda: 

  • kuidas ma tahaksin ennast uuel kuul/uuel aastal... tunda?
  • kes ma tahan olla?
  • toetavad harjumused
  • mõtle erinevatele rollidele oma elus ja sea soove/plaane neist lähtuvalt
  • kaardista oma elu erinevad valdkonnad ja sea iga valdkonna sees eesmärke ja tee plaane
Enne, kui edasi lähed, mõtle läbi ja pane kirja, mis Sul soovitud eesmärkidest/plaanidest soovidest juba olemas on. Mis on juba hästi? Kuidas siia oled jõudnud? Märka ja tunnusta ennast!
Alles siis sea uusi eesmärke. 
Pea meeles, et palju tillukesi muutusi annab kokku rohkem, kui üks suur ;). Võimalusel pane kirja ka, milliseid väikeseid samme oma eesmärkide saavutamiseks astud. 

Kui mõtted on kirja pandud, siis tähista seda kollaažiga!
Võta nt tugevam A4 paber. Lappa läbi vanu ajakirju ja ajalehti ning lõika välja pilte ja sõnu, mis sinu uue kuu eesmärke ja soove sinu jaoks väljendavad. 
Ajakirjade lappamisega võib minna üsna "lappama" ehk et võid endale seada piiri, et leiad kokku nt 10 pilti/sõna või iga soovi/eesmärgi kohta ühe.
Kui materjal on välja lõigatud, siis säti need kõigepealt nö kuivalt paberile ja tee enda jaoks sobiv kompa. Katseta erinevaid võimalusi, tõsta ümber, vaata uue nurga alt jne. Lõpuks liimi kõik paberile. 

Võid täiendada kollaaži markerite või vildikatega ja kirjutada juurde teksti, mis pildimaterjali täiendab või kui soovid midagi rõhutada või enda jaoks välja tuua. 
Hoia kollaaži sellises kohas, kus seda pidevalt näed ;) (ses mõttes on praktiline teha oma kunstitöö võimalikult väiksele formaadile). 

Mõnusalt toetavaid plaane ja soove Sulle!
Eelmine
Pühapäevased kunstiharjutused sabale, vol 4
Järgmine
Pühapäevased kunstiharjutused sabale, vol 6

Lisa kommentaar

Email again: