Pühapäevased kunstiharjutused sabale, vol 6

"Tere, ilusat hommikut!", Sinu sisemine muusa tahab Sinuga täna rääkida.

Loo kunstitöö oma „sisemisest muusast“, mis oleks siis vastand „sisemisele kriitikule“. 
Kasuta vahendeid, materjale, mis kodus olemas. Eriti toetavad seda harjutust nö vedelad materjalid - guašid, akrüülid, akvarellid. Lisaks siis paber ja maalimisvahendid, milleks lisaks pintslitele võivad olla ka spaatlid, svammid, papitükid, pulgad jne. Vaata, millised värvid ja milline liigutus värviga mängimiseks Sind täna inspireerivad. Mida Su käed teha tahavad, lihtsalt järgne sellele. Kõike saab muuta ja täiendada. Kui tundub, et tahaksid kasutada segatehnikat (nt lisada kollaažimaterjale, lisada midagi markerite või õlipastellidega), siis tee seda. Kõik on õige. 

Sisemine muusa on osa sinust, kes armastab ja tahab luua. Luba sel kuju võtta ja siis pea temaga dialoogi. Lase oma sisemisel muusal sulle rääkida, kuidas sa oled loov. Pane see kirja. Lase tal lihtsalt rääkida, võid küsida küsimusi, arutleda. 

See harjutus toetab Sinu loovust. Selle avaldumist, arenemist.

Loovus ja loovad tegevused toetavad inimese psühholoogilist kasvu. Loovus toetab vastupanuvõime ja paindlikkuse kasvamist. Võimaldab asju neutraalselt või positiivselt näha, lahendusi leida jne.
Loovus aitab inimestel mõelda asjadest uutmoodi.
 
Loovad tegevused aitavad tõsta tuju, elukvaliteeti, panevad proovile ja esitavad väljakutseid, sest seda tehes peab mingeid asju uutmoodi nö kokku panema. 

Lisaülesanne: proovi oma tegevuses leida nn flow-punkt, keskendumisepunkt, kus inimene kogeb kõige enam õnnestumist, meisterlikkust, voolamist, voogamist. Loovus ja loovad tegevused aitab meil seda kogeda. See on sundimatu, tähelepanu haarav keskendunud tegutsemine, kus kaob ajataju. Võib kogeda nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt. Inimene on flow-hetkedel justkui parim versioon iseendast. 

Küsimused enesereflektsiooniks:

1.       Mis hetkedel oma elus oled olnud spontaanne ilma konkreetse eesmärgita. On su nädalas
  planeerimatut aega, kus saad lihtsalt olla ja lasta ideedel tekkida/voolata?
2.       Millised kogemused sinu päevas aitavad sul tunda flow´d?
  Pane tähele seda pikka aega kestvat positiivset emotsiooni, mis flow´st tekib.
3.      On Sul iganädalane kohting kalendrisse märgitud, mil käid iseendaga kohtamas ;)?

Mõnusat nautimist!


Tänane inspiratsiooniallikas: Lisa Hinz "
Beyond Self-Care for Helping Professionals: The Expressive Therapies Continuum and the Life Enrichment Model." (2019).Eelmine
Pühapäevased kunstiharjutused sabale, vol 5
Järgmine
Pühapäevased kunstiharjutused sabale, vol 7

Lisa kommentaar

Email again: